"Dzień Dziecka" - zajęcia edukacyjne

Kochane dzieci, dziś jest Dzień Dziecka – święto wszystkich dzieci na całym świecie. Niezależnie od wzrostu, koloru włosów czy skóry, wszystkie dzieci dziś świętują. Z tej okazji życzymy Wam uśmiechu i radości na każdy dzień, niech w waszych serduszkach zawsze będzie miłość i dobro, a wokół Was niech nigdy nie zabraknie prawdziwych przyjaciół.

1. Zaczynamy od gimnastyki buzi i języka – pobawmy się językiem w zabawie ,,Zawody języczków”. Starajcie się wysunąć jak najdalej język: na brodę, dosięgnąć nim do nosa, do prawego ucha i do lewego ucha.
  2. Języczek już wyćwiczony, teraz czas na resztę naszego ciała.

Maszerujcie po pokoju ze smutną miną, na hasło ,,Wesoły dzień!” zacznijcie biegać i skakać  ciesząc się.

Ułóżcie na podłodze dwie linie z pasków do spodni w odległości od siebie około pół metra. Linie te będą nam imitować brzegi rzeki, przez którą dziecko będzie musiało przeskoczyć, starając się nie nadepnąć na nie.

Maszerując po pokoju, pokażcie jak się pływa w wodzie.

A na koniec naśladujcie odgłosy i sposób poruszania się zwierząt mieszkających w ZOO np.: słonia, małpkę, lwa.

1. Ależ to była gimnastyka. Posłuchajcie uważnie, by móc odgadnąć zagadkę ,,O kim mówię?”

Jest to jeden z pracowników naszego przedszkola. Ma bardzo ważne zadanie. Musi sprawić, by wszyscy po całym dniu pracy, byli zadowoleni i nasyceni. Jest to mężczyzna o ciemnych włosach, który lubi gotować. Od śniadania do podwieczorku stara się, by wszystkie posiłki dzieciom smakowały. W miejscu, w którym pracuje, nikt nie może być głodny, ponieważ w kuchni zawsze znajdzie się coś do jedzenia. Czy udało Wam się odgadnąć o kim mówiłam? (Pan kucharz) Może uda Wam się ułożyć jakąś zagadkę o jednym z waszych kolegów lub koleżanek? Spróbujcie. Rodzice niech zapiszą Wasz opis i przyślą do nas, a my spróbujemy odgadnąć o kim mowa.

1. Zapraszam do zabawy ,,Znajdź parę”. Przynieście 4 pary skarpetek i rozrzućcie je po pokoju, tylko na chwilkę, zaraz je posprzątamy. Tańczcie do dowolnej muzyki, a gdy rodzic zatrzyma utwór spróbujcie odnaleźć skarpetki z tej samej pary. Zabawa trwa dopóki nie znajdziecie wszystkich par.
  2. Na pewno szybko udało Wam się odnaleźć wszystkie pary skarpetek i skarpetki już są odniesione na właściwe miejsce. Na karcie nr 1 przygotowałam dla Was zadanie – trzeba dorysować wskazane elementy w odpowiednim miejscu kartki. To zadanie pokaże, czy właściwie rozumiecie polecenia.
  3. Na koniec zapraszam Was do zabawy plastycznej, pt.: ,,Mój kolega”.
    /uploads/5eda529a2d719/newses/371/content/1_czerwiec_karta_1.docx

Wielu z Was na pewno tęskni za kolegą lub koleżanką z przedszkola. Na karcie 2 w jej górnej części znajduje się owal – głowa. Dorysujcie kredkami brakujące części twarzy, włosy oraz inne części ciała, a także ubrania, które nosi wybrana przez Was postać. Poproście rodziców, by przesłali nam zdjęcie Waszej pracy. Ciekawe, czy uda nam się kogoś rozpoznać? Na wszelki wypadek podpiszcie kogo narysowaliście.
/uploads/5eda529a2d719/newses/371/content/1_czerwiec_karta_2.docx