O nas / Про нас

O nas

Przedszkole mieści się w budynku wolno stojącym, w bliskim sąsiedztwie Parku Legionów. Posiada duży teren do zabaw na świeżym powietrzu, wyposażony w piaskownice i bezpieczne urządzenia ogrodowe. Teren zielony wokół przedszkola jest porośnięty drzewami i krzewami ozdobnymi. Całość zabezpieczona jest ogrodzeniem. Przedszkole posiada wielofunkcyjne sale, które są duże, jasne i dostosowane do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym. W każdej sali znajduje się łazienka.

Rada Pedagogiczna wraz z Dyrektorem i pozostałym personelem przedszkola, dba o jak najwyższą jakość świadczonych usług. Dąży do tego, by dzieci były: ciekawe świata, radosne, aktywnie uczestniczące w życiu przedszkola, kulturalne i tolerancyjne, twórcze i samodzielne w działalności zabawowej oraz edukacyjnej.

W przedszkolu realizowane są innowacje pedagogiczne.

Dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, na terenie przedszkola, organizowana jest bezpłatna terapia logopedyczna i terapia pedagogiczna.

W ramach podstawy programowej odbywają się zajęcia z języka angielskiego.

Wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola biorą udział w nieodpłatnych zajęciach z profilaktyki wad postawy i zajęciach tanecznych.

Przedszkole współpracuje z rodzicami i różnorodnymi instytucjami, m.in.: Szkołą Podstawową Nr 113, Szkołą Marcina Gortata, UKS "SP7", Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną Nr 6, Radą Osiedla „Piastów – Kurak”, Miejską Biblioteką Publiczną Łódź - Górna Filia nr 6, Centrum Kultury Młodych, pobliskimi sklepami i punktami usługowymi, Firmą Muzyczną AZATEM, Szkołą Muzyczną I stopnia z ul. Sosnowej, Spółdzielnią Mieszkaniową Chojny, Komendą Policji, Strażą Miejską, Strażą Pożarną, służbą zdrowia, łódzkimi teatrami, muzeami i instytucjami użyteczności publicznej.

Про нас

Дитячий садок знаходиться в окремо стоячій будівлі, в безпосередній близькості від Легіонівського парку. Тут є велика ігрова зона на відкритому повітрі, обладнана пісочницею та безпечним садовим інвентарем. Зелена зона навколо дитячого садка вкрита деревами та декоративними кущами. Все обгороджено парканом. Дитячий садок має багатофункціональні приміщення великі, світлі та адаптовані до потреб дітей дошкільного віку. У кожному номері є санвузол.
Педагогічна рада разом із завідуючою та іншими працівниками дитячого садка дбають про високу якість послуг, що надаються. Вона прагне, щоб діти були: цікавими до світу, радісними, активно брали участь у житті дитячого садка, культурними та толерантними, творчими та самостійними в ігровій та навчальній діяльності.
У дитячому садку впроваджуються педагогічні інновації.
Для дітей з особливими освітніми потребами на базі дитячого садка організовано безкоштовну логопедичну та педагогічну терапію.
В рамках основного навчального плану проводяться заняття з англійської мови.
Усі діти, які відвідують дитячий садок, проходять безкоштовні заняття з профілактики вад постави та танцювальні заняття.
Дитячий садок співпрацює з батьками та різними установами, серед яких: початкова школа № 113, школа Марчіна Гортата, UKS "SP7", психолого-педагогічний консультаційний центр № 6, Centrum Kultury Młodych, найближчі магазини та пункти обслуговування, музична компанія AZATEM, музична школа І ступеня за адресою вул. Соснова, житлово-будівельний кооператив Хойни, комендатура поліції, муніципальна поліція, пожежна служба, служба охорони здоров’я, театри Лодзі, музеї та громадські установи.