"Owady na łące" - zajęcia edukacyjne

Witam Was kochani bardzo serdecznie. Na początek zapraszam do zabawy „Taniec motyli”. Poproście rodziców o wyszukanie utworu „Walc kwiatów” P. Czajkowskiego. Do wykonania tego zadania potrzebna będzie Wam też chustka/apaszka. Wyobraźcie sobie, że jesteście motylami. Najpierw posłuchajcie odtwarzanej muzyki. Podczas powtórnego odtwarzania utworu rodzic zaprasza „dzieci-motyle” do tańca. Każdy motyl tańczy swój indywidulany taniec – ilustruje tempo i charakter słuchanej muzyki.

Kolejne zadanie dla Was to zabawa plastyczna „Kolorowy motyl”.  Wykonajcie kartę pracy ze strony nr 9 z książki. Pokolorujcie motyla, zmieniając kolory zgodnie z zaprezentowanym kodem.

Czas na spacer i zabawę na świeżym powietrzu. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą farb i kartonu. „Plener malarski” - rozłóżcie na trawie duże arkusze szarego papieru. Stwórzcie obraz ogrodu, który widzicie przed sobą – wykorzystajcie do malowania ręce, stopy, rurki od napojów (rozdmuchiwanie rzadkiej farby), pędzle itp.  Jeśli pogoda nie jest odpowiednia, namalujcie farbami na kartonie w domu łąkę z wyobraźni. Trawę możecie wykonać przy pomocy rurek do napojów – rozwodnioną farbę dzieci rozdmuchują tak, by powstawały linie.

Jeśli uda Wam się wyjść na spacer wykonajcie kolejne zadanie - „Tropimy owady”. Jeśli macie dostępne wykorzystajcie do tego zadanie lupy, a jeśli nie spróbujcie dokonać obserwacji bez nich. Odszukajcie owady i obserwujcie je – jak wyglądają, jak się zachowują. Opowiedzcie rodzicom o swoich spostrzeżeniach

Czas na „Gimnastykę buzi i języka”.

–– Ćwiczenia oddechowe: mówienie na wydechu: Niezapominajki to są kwiaty z bajki! Rosną nad potoczkiem, patrzą żabim oczkiem (dziecko nabiera powietrze nosem, a podczas recytacji bardzo wolno je wypuszczają)

–– Ćwiczenia ortofoniczne: powtarzanie za N.: brr, bzy, sz .

–– Ćwiczenia języka: wysuwanie języka do przodu – język wąski i szeroki; liczenie językiem dolnych i górnych zębów; zdmuchiwanie skrawków papieru z czubka języka; szybkie wymawianie głosek: tr i br.

Na koniec zapraszam do wykonania dwóch zadań: policzenia owadów na łące i wykonania rozsypanki sylabowej.

/uploads/5eda529a2d719/newses/191/content/znajdz_owady_na_lace.pdf

/uploads/5eda529a2d719/newses/191/content/Rozsypanka_sylabowa.docx