"Na mojej ulicy" - zajęcia edukacyjne

1. Witamy Was serdecznie i zapraszamy do wykonania dzisiejszych zadań. Na początek proszę rodziców o przygotowanie kompletu figur dla siebie i dziecka, zamieszczonych na karcie nr 1. Rodzic układa dowolny  szereg figur. Zadaniem dziecka jest ułożenie swoich figur w ten sam sposób.
    /uploads/5eda529a2d719/newses/325/content/24_kwietnia_Karta_1.docx
  2. Teraz przejdziemy już do dzisiejszej tematyki, czyli będziemy rozmawiać o naszym najbliższym otoczeniu i miejscu zamieszkania. Zachęcam dzieci do opowiedzenia rodzicom  o tym, jak wygląda ulica, przy której mieszkacie – co się tam znajduje, czy są jakieś sklepy, jak wyglądają domy, czy jest chodnik, parking itp. Proszę, by rodzice pomagali dziecku w budowaniu dłuższych i poprawnych wypowiedzi.
  3. Czas na ruch. Do zabawy trzeba przygotować jakieś kółko bądź kawałek sznurka, z którego zrobimy okrąg. To będzie dom, do którego dziecko będzie wchodzić. Na hasło: Na spacer! dziecko rytmicznie maszeruje po całym pokoju. Na hasło: Do domu! dziecko stara się jak najszybciej ustawić na baczność w swoim domku (kółku).
  4. Teraz pora na działanie plastyczne. Tytuł pracy to „Mój dom”, a do jej wykonania potrzebne będą farby, pędzle i karton. Proszę, by dziecko  uwzględniło na swoim obrazku zarówno szczegóły domu, jak i otoczenia – zieleń, ulica itp. Zachęcamy do dzielenia się efektami pracy dziecka, przesyłając zdjęcie na adres mailowy przedszkola.
  5. Jeśli już udało się posprzątać po malowaniu, to zapraszam do kolejnej zabawy ruchowej, ale tym razem z elementami liczenia. Proszę przygotować kostkę do gry. Dziecko porusza się po pokoju przy dowolnej piosence. Na przerwę w muzyce rodzic wyrzuca kostkę i prosi by dziecko zrobiło np. tyle samo pajacyków, przysiadów lub podskoków.
  6. Do ostatniego zadania proszę przygotować kartoniki z kropkami oraz obrazki wycięte z karty nr 2. Dziecko ma podzielić nazwy przedmiotów na sylaby, a obrazki umieścić pod odpowiednim kartonikiem w zależności od liczby sylab.
    /uploads/5eda529a2d719/newses/325/content/24_kwietnia_karta_2.docx

Mamy nadzieję, że udało Wam się wykonać wszystkie zadania i do zobaczenia w poniedziałek. Miłego weekendu!