"Moi Rodzice" - zajęcia edukacyjne
Witam w ostatni piątek miesiąca, zbliża się nowy miesiąc – czerwiec – spróbujcie powtórzyć nazwę i podzielić na sylaby z klaskaniem. Zapraszam do zapoznania się z propozycjami na dzisiejszy dzień.
- Na początek zagadki, nie będą trudne więc na pewno szybko udzielicie odpowiedzi
To ona właśnie mnie urodziła,
zawsze kochała i utuliła,
i wszystko dla mnie robiła sama,
- moja najlepsza na świecie …. (mama)
Ten ktoś, to synek mojego dziadka
– czy to dla Ciebie trudna zagadka? (tato)
Kim są dla was mama i tata? (Rodzice)
- Kolejna propozycja to zabawa paluszkowa – zacznijcie od kciuka.
/uploads/5eda529a2d719/newses/65/content/29.05_-_zalacznik_nr_1_-_zabawa_paluszkowa.docx [.docx, 221.75 kB]
- A teraz spora dawka gimnastyki
- na rozgrzewkę dziecko zamienia się w papużkę, Rodzic wyznacza „gałąź” (skakanką lub kilkoma klockami). Dziecko biega po pokoju, na hasło „papużka na gałąź” biegnie na wcześniej ustaloną „gałąź”, chwilę odpoczywa i ponownie biega po pokoju;
- teraz zabawa kształtująca ramiona, nogi i tułów - „Pomagam tacie”. Rodzic opowiada o czynnościach, jakie wykonuje w domu a dziecko stara się je odwzorować np. Tniemy drewno – dziecko odwzorowuje ruchy używania piły, Wbijamy gwoździe – dziecko maszeruje po pokoju, kuca i wbija gwoździe itp.
- „Do domu” – zabawa z elementem biegu. Rodzic wyznacza miejsce, które będzie domem. Dziecko porusza się po pokoju. Na hasło: Powrót do domu! – dziecko biegnie do wyznaczonego wcześniej miejsca.
- „Kałuże” – zabawa z elementem podskoku. Rodzic rozkłada na podłodze poduszki, maskotki (lub można zrobić z paska od spodni kilka kółek). Dzieci przeskakują przez nie, jakby chciały przeskoczyć kałuże.
- „Kolory” – zabawa z elementem rzutu. Dziecko stoi na przeciwko Rodzica. Rodzic rzuca piłkę do dziecka, wymieniając nazwę koloru. Dziecko łapie piłkę i odrzuca do Rodzica, powtarzając to samo słowo.
- na koniec „Bąbelki”- zabawa oddechowa. Rodzic daje dziecku kubek z niewielką ilością wody i słomkę. Dziecko na sygnał Rodzica wciąga powietrze przez nos i wypuszcza je przez słomkę tak, by w kubku powstały bąbelki.
- Na koniec karty pracy.
/uploads/5eda529a2d719/newses/65/content/29.05_-_zalacznik_nr_2_-_karty_pracy.docx [.docx, 206.04 kB]
Powodzenia i udanego weekendu.