"Maszyny w gospodarstwie" - zajęcia edukacyjne

Witam kochani we wtorkowy poranek. Mam nadzieję, że macie ochotę na naukę i zabawę. Bardzo już za Wam tęsknimy i mamy nadzieję, że wkrótce się spotkamy w przedszkolu.

Pierwsze zadanie na dziś to opowiadanie ilustracji. Przyjrzyjcie się dwóm ilustracjom zamieszczonym poniżej. Opowiedzcie Rodzicom o tym, co na nich się dzieje. Odpowiedzcie na pytania:

/uploads/5eda529a2d719/newses/139/content/obrazki_wsi.docx

• Na czym polega praca rolnika?
  • Jakie czynności wykonuje on w gospodarstwie?
  • Kto lub co pomaga rolnikowi w pracy? Może znacie jakieś maszyny rolnicze?

Teraz zapraszam Was razem z Rodzicami do zabawy ruchowej. Możecie wykorzystać szalik/chustę. Najpierw Wy będziecie rolnikami, a Wasi rodzice pługiem. Dziecko ma w pasie zawiązany szalik tak, aby można było za niego złapać, a Rodzic trzyma obiema rękami za szalki stojąc za dzieckiem. Dziecko maszeruje po pokoju, natomiast Rodzic idzie wolniej i stawia opór. Następie zamieniacie się miejscami.

Kolejna zabawa to zapewne dobrze znana „Taczka”. Na pewno już Wasi Rodzice jako dzieci się w nią bawili. Dziecko staje w klęku podpartym obiema rękami, a Rodzic z tyłu i chwyta je za nogi. Tak powstaje taczka. Pospacerujcie w ten sposób po pokoju. Miłej zabawy!

Czas na zabawę matematyczną „Policz i zrób tyle”. Do jej wykonania potrzebne będą kartki z narysowanymi oczkami, jak na kostce do gry. Włączcie ulubioną muzykę i potańczcie razem. Na przerwę w muzyce, Rodzic pokazuje dwie kartki z oczkami kostki. Zadaniem dziecka jest przeliczyć oczka i wykonać tyle np. podskoków, przysiadów, pajacyków etc. Możecie do tej zabawy wykorzystać dwie kostki do gry i w przerwie w muzyce rzucać nimi i zaliczać oczka.

Teraz zapraszam Was do „Dyktanda matematycznego”. Rodzic prosi, aby dziecko wykonało czynności dokładnie tak, jak on mówi: Idź 8 kroków do przodu, teraz 3 kroki w lewą stronę, teraz 8 kroków do tyłu, teraz 5 kroków w prawą stronę, teraz prawą ręką dotykamy lewego kolana, lewym kolanem dotykamy podłogi, prawym łokciem do lewej stopy etc.

Kolejne zadanie to praca techniczno – plastyczna „Traktor z przyczepą”. Zgromadźcie różne pudełka, kolorowy papier, klej, nożyczki i różne materiały, które wykorzystacie do stworzenia traktora z przyczepą. Możecie wykorzystać wszystko, co przyjdzie Wam do głowy. Z niecierpliwością czekamy na zdjęcia. Macie czas do piątku. Powodzenia!

Czas na gimnastykę buzi i języka. Waszym zadaniem jest dotknięcie czubkiem języka górne podniebienie, wprawienie języka w drgania i naśladowanie odgłosu wydawanego przez traktor.

Ostatnie zadanie na dziś to wykonanie wiejskiego zwierzątka origami. W pliku poniżej są przykładowe zwierzątka, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyście stworzyli je według własnego pomysłu. Już nie możemy doczekać się Waszych pięknych prac.

/uploads/5eda529a2d719/newses/139/content/origami.docx

Zapraszamy do wykonania kolejnych kart pracy.

/uploads/5eda529a2d719/newses/139/content/Utrwalanie_j.pdf

/uploads/5eda529a2d719/newses/139/content/grafomotoryka.pdf