"Dzień radości" - zajęcia edukacyjne

Dzień dobry kochani.

1. Dzisiejszy dzień zaczynamy od ćwiczeń gimnastycznych:
  • ,,Górska wspinaczka” – maszerujemy swobodnie, na hasło ,,Góry!” – naśladujemy wspinanie się pod górę – chodzimy wysoko unosząc kolana;
  • ,,Na pomoc” – dziecko jest berkiem – lekarzem. Berek goni pozostałych członków rodziny. Osoba, której dotknie, zatrzymuje się i stoi, trzymając się za miejsce, którego dotknął berek;
  • ,,Rzut do celu” – do zabawy można wykorzystać kule zrobione z gazety i miskę lub pudełko na zabawki. Dziecko staje w odległości 2-3 m od pudełka i wrzuca kolejno gazetowe kule do celu. Pierwsza kolejka – rzuca prawą ręką, druga – lewą ręką.
  • ,,Powódź” – dziecko biega po pokoju, na hasło rodzica ,,Powódź!” – wbiega na kanapę, lub siada na krześle unosząc nogi do góry.
  • ,,Wakacje” – dziecko kładzie się na podłodze, zamyka oczy i opowiada, gdzie chciałoby pojechać na wakacje.
  1. W karcie nr 1 przygotowałam dla Was historyjkę obrazkową. Wytnijcie obrazki, ułóżcie w odpowiedniej wg Was kolejności i opowiedzcie, co było najpierw, a co potem.
    /uploads/5eda529a2d719/newses/376/content/5_czerwiec_karta_1.docx
  2. Zachęcam do wyjścia z rodzicami do ogrodu bądź parku. Zabierzcie ze sobą piłkę, skakankę, hulajnogę, co tylko chcecie, i bawcie się dobrze.
  3. Kochani Rodzice. Zapewne często czytacie dzieciom bajki, dziś jednak proponuję wziąć zabawki dziecka i spróbować opowiedzieć dzieciom bajkę w formie teatrzyku, opowieści, przedstawienia. Dziecko też może spróbować opowiedzieć Mamie lub Tacie swoją opowieść.
  4. A teraz, czas na ,,Festyn radości” – czyli zabaw ciąg dalszy. Jeśli tylko pogoda pozwala zapraszam do wyjścia na świeże powietrze. Zabierzcie ze sobą: kocyk, picie, małe przekąski, smakołyki, kredę, skakankę lub kawałek liny, papierową torebkę i piłkę. Karta nr 2 zawiera podpowiedź – jakie zabawy festynowe Wam proponuję.
    /uploads/5eda529a2d719/newses/376/content/5_czerwiec_karta_2.docx

Kolorową kredą namalujcie na chodniku ,,Kolorowy świat”. Spróbujcie swoich sił w ,,Przeciąganiu liny”. Pozbierajcie szyszki i włóżcie je do papierowej torby – znajdźcie kawałek patyka i spróbujcie ,,rozbić worek”. Połóżcie szyszki na chodniku w różnych miejscach, toczcie piłkę rękoma, pokonując tor z szyszek slalomem. Kto wygra ten ,,Wyścig piłek”? Na pewno Wy kochani.

1. Po świetnej zabawie czas na ,,Coś dla ciała”. Rozłóżcie kocyk, napijcie się i skosztujcie smakołyków, które przynieśliście ze sobą. Smacznego!!!